Bacula-Web - en to ja_JP translation catalogue (46 entries)

en: Apply
ja_JP: 表示

en: Back to Dashboard
ja_JP: ダッシュボードに戻る

en: Backup Job report
ja_JP: バックアップジョブレポート

en: Canceled job(s)
ja_JP: キャンセルジョブ

en: Catalog statistics
ja_JP: カタログ統計情報

en: Client Report
ja_JP: クライアントレポート

en: Client report
ja_JP: クライアントレポート

en: Clients
ja_JP: クライアント数

en: Completed job(s)
ja_JP: 実行完了ジョブ

en: Compression
ja_JP: 圧縮率

en: Database size
ja_JP: データベースサイズ

en: Elapsed time
ja_JP: 経過時間

en: End Time
ja_JP: 終了時間

en: End time
ja_JP: 終了時間

en: Failed job(s)
ja_JP: 実行失敗ジョブ

en: Files
ja_JP: ファイル数

en: Filesets
ja_JP: Fileset数

en: Job Level (Incr / Diff / Full)
ja_JP: ジョブレベル (増分/差分/フル)

en: Jobs per Page
ja_JP: 1ページ表示件数

en: Last 2 week
ja_JP: 先々週

en: Last 24 hours status
ja_JP: 24時間以内

en: Last month
ja_JP: 先月

en: Last period job status
ja_JP: ジョブステータス

en: Last used volumes
ja_JP: volume最終使用履歴

en: Last week
ja_JP: 先週

en: Last written
ja_JP: 最終更新日

en: Log
ja_JP: 詳細

en: Name
ja_JP: ジョブ名

en: Official web site
ja_JP: 公式ページ

en: Order by
ja_JP: ソート条件

en: Pool(s)
ja_JP: Pool数

en: Reset
ja_JP: リセット

en: Running jobs
ja_JP: 実行中ジョブ

en: Speed
ja_JP: 書き込み速度

en: Start time
ja_JP: 開始時間

en: Stored Bytes (last 7 days)
ja_JP: バックアップ済み総容量 (1週間以内)

en: Stored Files (last 7 days)
ja_JP: バックアップ済み総ファイル数 (1週間以内)

en: Test page
ja_JP: テストページ

en: Total bytes
ja_JP: 総容量

en: Total files
ja_JP: 総ファイル数

en: Transferred Bytes / Files
ja_JP: 転送容量 / ファイル数

en: Volume name
ja_JP: ボリューム名

en: Volume(s)
ja_JP: Volume数

en: Volume(s) size
ja_JP: Volume総容量

en: Waiting jobs
ja_JP: 実行待ちジョブ

en: Waiting jobs(s)
ja_JP: 実行待ちジョブ
