Bacula-Web - en to it_IT translation catalogue (32 entries)

en: Client Report
it_IT: Crea report

en: Client name
it_IT: Nome del cliente

en: Client os
it_IT: Systema del cliente

en: Client version
it_IT: Versione del cliente

en: Database size
it_IT: Dimensione Database

en: Elapsed time
it_IT: Tempo trascorso

en: End Time
it_IT: Terminato

en: End time
it_IT: Terminato

en: Files
it_IT: Linee

en: Job ID
it_IT: JobID

en: Job status
it_IT: Stato Job

en: Last written
it_IT: Ultima modifica

en: Level
it_IT: Livello

en: Media Type
it_IT: Tipo di supporto

en: Name
it_IT: Nome

en: Period
it_IT: Periodo

en: Reports
it_IT: Rapporti

en: Start Time
it_IT: Avviato

en: Start time
it_IT: Avviato

en: Status
it_IT: Stato

en: Stored bytes
it_IT: Bytes trasferiti

en: Total bytes
it_IT: Totale dei bytes salvati

en: Total files
it_IT: Files totali

en: Transfered Bytes
it_IT: Bytes trasferiti

en: Transfered Bytes / Files
it_IT: Bytes trasferiti

en: Transfered Files
it_IT: Bytes trasferiti

en: Transferred Bytes
it_IT: Bytes trasferiti

en: Transferred Files
it_IT: Bytes trasferiti

en: Transferred Files
it_IT: Bytes trasferiti

en: Type
it_IT: Tipo

en: View report
it_IT: Report dettagliato

en: Volume name
it_IT: Nome volume
